Werbkowice: Warsztaty kulinarne pt.”Smacznie Zdrowo Beznałogowo”

W ramach profilaktycznego Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniach od 19 do 27 lutego oraz 6 marca 2014 roku odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach warsztaty kulinarne pt. „Smacznie Zdrowo Beznałogowo”.

Reklamy

W związku z propagowaniem zdrowego stylu życia warsztaty kierowane były do dzieci, młodzieży i dorosłych. Ogółem liczba uczestników wyniosła 76 osób.

Wspólne gotowanie mam z córkami, babć z wnuczkami przyniosło wiele frajdy a jednocześnie stało się okazją do wymiany doświadczeń kulinarnych oraz zaprezentowania potraw dawnych, tradycyjnch, często zapomnianych lub zupełnie nieznanych przez dzieci i młodzież.

Podczas warsztatów głównymi składnikami były kasze, mąki, ziemniaki i nabiał (uczestnicy m.in. mogli nauczyć się piec chleb pszenno-żytni na zakwasie). Przygotowywane potrawy to efekt zainteresowania mieszkańców naszej gminy tradycją kulinarną. Zbierane przez lata dawne przepisy oraz czynne kultywowanie dobrych nawyków kulinarnych dało oczekiwany rezultat. Poprzez proste i zdrowe dania dzieci mogły przekonać się o możliwościach, jakie niesie za sobą lokalna kuchnia staropolska.

 

Zobacz galerię zdjęć

 

Źródło: GOK Werbkowice