Werbkowice: Wielokrotny podpalacz zatrzymany

Pracownicy SOK z Zamościa wspólnie z hrubieszowskimi strażakami ujęli 31-latka, który odpowie za podpalenie traw w pobliżu trakcji kolejowej. Zatrzymany już wcześniej odpowiadał za podpalenia.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru nieużytków rolnych, do którego doszło na terenie Werbkowic. Po zgłoszeniu, na miejsce udali się policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach, którzy zastali pracujące tam załogi Państwowej Straży Pożarnej z Hrubieszowa oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Werbkowic, Terebinia i Turkowic..

Według relacji strażaków, podczas gaszenia pożaru, od początku na miejscu znajdował się mężczyzna, który dziwnie i nerwowo się zachowywał. Mówił, że to on ich wezwał z telefonu przypadkowo napotkanej kobiety i cały czas powtarzał, że to nie on podpalił trawę, że to ktoś inny.

Na miejscu, funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei z Zamościa poinformowali, że spaleniu uległo około 0,3 ha suchej roślinności w pobliżu trakcji kolejowej. Z ustaleń wynikało, że w miejscu pożaru uszkodzeniu nie uległy żadne urządzenia oraz budynki. Spaleniu uległa jedynie sucha trawa oraz zarośla. Ogień nie uszkodził również trakcji kolejowej, gdyż torowisko jest usypane kamieniami, a sucha roślinność znajdowała się kilka metrów od szyn kolejowych.

Sokiści i strażacy przekazali mężczyznę policjantom. Nie posiadał on przy sobie dokumentów. Po ustaleniu tożsamość okazało się, że jest to 31-letni mieszkaniec gminy Werbkowice. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Posiadał przy sobie zapalniczkę oraz był cały przesiąknięty dymem.

Policjanci ustalili także, że 31-latek odbywał niedawno karę pozbawienia wolności za podpalenia słomy na terenie gminy Werbkowice. Dodatkowo, mężczyzna będąc w miejscu publicznym, nie posiadał obowiązkowej osłony nosa i ust.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności i szczegóły tego zdarzenia.

 

źródło: KPP Hrubieszów

fot. facebook.com / Ochotnicza Straż Pożarna w Werbkowicach

 

Zobacz też:

POWIAT – Pożar traw przy stacji PKP w Werbkowicach