20 lipca 2024

Werbkowice: Wojciech G. Stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi G., prezesowi Zakładów Zbożowo – Młynarskich w Werbkowicach.

Reklamy

 

Prokuratura Okręgowa w Zamościu nadzorowała dochodzenie przeciwko Wojciechowi G., podejrzanemu o popełnienie 85-ciu czynów polegających na dokonywaniu oszustw, na terenie powiatów zamojskiego i hrubieszowskiego, na szkodę okolicznych rolników.

Przestępczy proceder polegał na tym, że podejrzany zawierał z rolnikami umowy kupna – sprzedaży różnego rodzaju zbóż, po czym po jego zakupie, nie regulował za nie należności. W ten sposób, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem łącznie 59 osób, na łączną kwotę ponad dwóch milionów złotych.

Reklamy

W trakcie postępowania, zastosowano zabezpieczenie majątkowe na mieniu ruchomym i nieruchomościach podejrzanego, na łączną kwotę ponad 3 milionów.

W dniu 4 czerwca 2019 roku, po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego, Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi G.

Reklamy

Za zarzucane czyny oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

 

(źródło: Prokuratura Okręgowa w Zamościu)
Zobacz też:

POWIAT – Werbkowice: Prezes „skosił” rolników na 2 mln zł. 

POWIAT – Werbkowice: Zboże wziął, a płacić nie chciał