21 lipca 2024

Werbkowice: Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch

Parafia Świętego Michała Archanioła w Werbkowicach zaprasza do uczestnictwa w pielgrzymce do Włoch, którą organizuje w dniach 14 – 25 sierpnia 2015 roku.

Reklamy


PIELGRZYMKA DO WŁOCH

w dniach 14-25.08. 2015 r.

Reklamy

 

Trasa:

Bratysława – Padwa – Asyż – Rzym – Manopello – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Pompeje – Sorento – Monte Cassino – Rimini – Wenecja

Reklamy

 

 

I DZIEŃ – 14.08.2015 r. (piątek)

Wyjazd z Werbkowic godz.6.00,przyjazd w okolice Bratysławy ok.18.00

obiadokolacja, nocleg.

 

II DIEŃ – 15.08.2015 r. (sobota)

Po wczesnym śniadaniu -przejazd na nocleg w okolice Wenecji / Padwy.

zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

III DZIEŃ – 16.08.2015 r. (niedziela)

Śniadanie, krótkie zwiedzanie Padwy. Przejazd do Asyżu – zwiedzanie miasta: Asyż  jest najbardziej znany jako miejsce narodzin św. Franciszka i św. Klary. W mieście odbywają się zapoczątkowane przez papieża Jana Pawła II Światowe Dni Modlitw o Pokój.

Przejazd na nocleg w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

IV DZIEŃ – 17 .08.2015 r. (poniedziałek)

Śniadanie, zwiedzanie Rzymu: Bazylika Santa Maria Maggiore, kościół św. Piotra w Okowach, Colosseum, Łuk Cesarza Konstantyna, Palatyn, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Bazylika św. Janów na Lateranie. Święte Schody, Baptysterium, obiadokolacja, powrót na nocleg w okolice Rzymu.

 

V DZIEŃ – 18 .08.2015 r. (wtorek)

Śniadanie, msza św. przy Grobie Ojca Świętego, zwiedzanie Rzymu: Bazylika św. Piotra, czas wolny na Watykanie, spacer po Rzymie barokowym, trasą: Zamek św. Anioła, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański.  Katakumby św. Kaliksta,  kościółek Quo Vadis, Bazylika św. Pawła za Murami,obiadokolacja, powrót na nocleg w okolice Rzymu.

 

VI DZIEN – 19.08.2015 r. (środa)

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino(wizyta w opactwie Benedyktynów. oraz na cmentarzu polskich żołnierzy z okresu  drugiej  wojny światowej). Przejazd do Pompei, wizyta w antycznym mieście, które 24 sierpnia 79 roku n.e zniszczył wybuch Wezuwiusza.  Przyjazd do Sorento – miejscowość, położona nad Zatoką Neapolitańską (Morze Tyrreńskie) naprzeciw Wezuwiusza, słynie z przepięknych widoków. Miasteczko  spopularyzowała neapolitańska piosenka „Wróć do Sorento”-  wykonywana m.in.  przez Luciano Pavarottiego. Obiadokolacja, nocleg w Sorento Przejazd na nocleg w okolicy Pompei / Neapolu, obiadokolacja.

 

VII DZIEŃ – 20.08.2015 r. (czwartek)

Śniadanie. Przejazd do San Giovanni.Rotondo pobyt w Sanktuarium Ojca Pio. Poznamy miejsca, w których św. Ojciec Pio prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy Świątynię klasztorną pw. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata Ojciec Pio spowiadał i sprawował Eucharystię. Tu przed cyprysowym krzyżem 20.09.1918 Ojciec Pio otrzymał stygmaty, nocleg, obiadokolacja w okolicy San Giovanni Rotondo.

 

VIII DZIEN –   21.08.2015 r. (piątek)

Śniadanie. Przejazd do Monte Sant’Angelo. Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo – ostatni raz św. Michał Archanioł ukazał się 25 września 1656 r. arcybiskupowi Pucciarellemu podczas epidemii dżumy i powiedział: Jestem Archanioł Michał – Każdy kto dotknie kamieni z mojej groty, wyzdrowieje.

Przejazd do Sanktuarium św. Oblicza w Przejazd do Manopello. wizyta w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z VIII w. w Lanciano, nocleg, obiadokolacja w okolicach Loreto.

 

IX DZIEŃ – 22.08.2015 r. (sobota)

Śniadanie, przejazd do Loretto . Bazylika w Loreto. W bazylice znajduje się wspaniała kaplica polska z freskami przedstawiającymi chwałę polskiego oręża. Tuż za bazyliką znajduje się Polski Cmentarz Wojenny, na którym spoczywa 1080 polskich żołnierzy poległych w 1944 roku.

Światową sławę zawdzięcza Loreto obecności jednej z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa – Świętemu Domkowi z Nazaretu. Przejazd do Rimini – spacer po mieście, czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Padwy / Wenecji, obiadokolacja.

 

X DZIEN – 23.08.2015 r. (niedziela)

Śniadanie. Zwiedzanie Wenecji, godziny późnopopołudniowe wyjazd w kierunku Polski.

 

XI DZIEŃ – 24.08.2015 r. (poniedziałek)

Przyjazd do Białki Tatrzańskiej, zakwaterowanie, obiad, dla chętnych udanie sie na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej i Zakopanego.

 

XII DZIEŃ – 25.08.2015 r. (wtorek)

Po śniadaniu wyjazd. Przyjazd do Werbkowic ok.17.00.

 

W drodze do Asyżu lub z Asyżu nawiedzenie Św. Rity w Cascia.

 

 

Uwaga!

Program ramowy, kolejność zwiedzanie może ulec zmianie.

 

Cena skalkulowana przy kursie euro do 4,20 zł/euro. Jeśli kurs wzrośnie, cena może ulec podwyższeniu.

 

ILOŚĆ OSÓB

35-39

40-44

CENA

2990 zl

2810 zl

– dopłata do pokoju 1-osobowego 180 euro.

 

 

CENA ZAWIERA:

Przejazd klimatyzowanym autokarem

10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 i 3 osobowe)

11 śniadań, 10 obiadokolacji

Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

Opiekę kapłana, opiekę przewodników

 

CENA NIE ZAWIERA:

biletów komunikacji miejskiej – ok. 15 euro

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych

wjazdów do miast, indywidualnego nagłośnienia – ok. 70 euro

napojów do kolacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych