Werbkowice: Zatrzymani po pościgu. Uciekali z nielegalnymi papierosami wartymi 135 tys.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli drogowej, ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 135 tys. zł. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Chełma, którzy próbowali uciekać z nielegalnym towarem.

Reklamy

 

20 października br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie zatrzymali dwóch mieszkańców Chełma, przewożących papierosy pochodzące z przemytu. Funkcjonariusze, realizujący czynności służbowe w miejscowości Werbkowice, zwrócili uwagę na dwa pojazdy marki Audi oraz Volkswagen. Kierowca Audi na szwajcarskich numerach rejestracyjnych „pilotował” jadącego za nim Volkswagena. Kierowcy obu pojazdów, na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszyli i nie zastosowali się do sygnału wzywającego ich zatrzymania.

Chcąc ustalić przyczynę tego zachowania, funkcjonariusze ruszyli za odjeżdżającymi pojazdami. Kierowcę Volkswagena, po prowadzonym pościgu, odnaleziono niebawem w miejscowości Wakijów w powiecie tomaszowskim. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w ogrodzenie posesji. Chełmianin nie odniósł przy tym żadnych zewnętrznych obrażeń i został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG. W jego samochodzie ujawniono, papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości: 200 000 sztuk o wartości ponad 135 000 zł.

Funkcjonariusze SG z kolejnego wezwanego na miejsce zdarzenia patrolu, zatrzymali również w miejscowości Wilków w powiecie hrubieszowskim, kierowcę Audi, które wcześniej „pilotowało” auto z ładunkiem kontrabandy.

W sprawie wszczęto postępowania przygotowawcze, trwa ustalanie źródła pochodzenia papierosów. 25 oraz 30 – letni mieszkańcy Chełma, odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

 

źródło i fot. NOSG