Wiszniów w finale konkursu we Lwowie

W dniach 20-23 września 2018 r. we Lwowie odbył się finał Transgranicznego Konkursu Edukacyjnego dla szkół w ramach Europejskiego Dnia Współpracy 2018. Podczas gier, zabaw i warsztatów uczestnicy z trzech krajów: Polski, Białorusi i Ukrainy, współpracowali w mieszanych zespołach transgranicznych.

Reklamy

 

Głównym celem było pokazanie różnorodności kulturowej regionów przygranicznych oraz promowanie wspólnego dziedzictwa.

Czteroosobowy skład ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie (Martyna Powęska, Kinga Wójcik, Krystian Jóźwiak, Konrad Smoliński) pod opieką nauczyciela (Barbara Kozłowska-Leń) wypełnił trzy zadania konkursowe, tj. stworzył film o swojej szkole, zaprojektował logo na T-shirt oraz zrobił ciekawe selfie z przedmiotami z przeszłości.

Drużyna została doceniona i tym samym zaproszona do Lwowa. Organizatorzy zapewnili transport, zakwaterowanie i wyżywienie wybranym zespołom. Warto dodać, że uczniowie z Wiszniowa byli jedną z ośmiu zakwalifikowanych drużyn z Polski. Konkurs był adresowany do szkół z województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, zwiedzali Lwów oraz razem z uczestnikami z innych krajów realizowali projekty w wybranych przez siebie grupach. Dziewczęta w ramach projektu „moda” projektowały ubrania inspirowane motywami ludowymi i wzięły udział w profesjonalnym pokazie, chłopcy w ramach aktywności „muzeum” zrealizowali projekt promujący Muzeum Lwowskie dla młodych zwiedzających.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a wyjazd był niesamowitą przygodą. Między uczniami nie było rywalizacji, ale pełna współpraca i zaangażowanie. Każda grupa zaproszona do Lwowa zwyciężyła.

„Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, pomoc, lajki pod zdjęciem i polubienia naszego filmu. W konkurs włożyliśmy wiele pracy i serca. Dziękujemy za wsparcie i już myślimy o wzięciu udziału w kolejnej edycji. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Polska!” – mówią uczestnicy.

 

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Wiszniowie