Wspólne Kolędowanie w Uchaniach

Zgodnie z chrześcijańską tradycją i staropolskimi obrzędami od wielu lat w drugiej połowie stycznia organizowane są w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach spotkania kolędowe, w których zawsze chętnie uczestniczy wiele artystów na scenie jak i osób na widowni.

Reklamy

 

Również w tym roku, 27 stycznia po niedzielnej Mszy Św. spotykano się na „Wspólnym Kolędowaniu” i radowaniu się z narodzin Pana, Jezusa Chrystusa.

Kolędy stanowią nasz cenny skarb w dziedzictwie kulturalnym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór Wigilijny, radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Aby tak nadal było, mamy obowiązek dbać o ten skarb narodowy, aby go nie zatracić. Musimy radośnie śpiewać kolędy w naszych mieszkaniach, wspólnie w rodzinach i na różnych spotkaniach.

W czasie tego radosnego spotkania zabrzmiało wiele kolęd i pastorałek w różnych ciekawych wykonaniach, czy aranżacjach. Pięknym sentymentalnym utworem pt. „Mario czy już wiesz…” przywitała wszystkich licznie zgromadzonych i uczestników na „Wspólnym Kolędowaniu” młodziutka solistka Dominika Szumiło. Miło nam było gościć na spotkaniu osoby reprezentujące Urząd Gminy w Uchaniach, Pana Szymona Patkowskiego – sekretarza Urzędu Gminy i radnych Rady Gminy Pana Sławomira Mikitę i Pana Wacława Załuskiego.

Ciekawym punktem programy było przedstawienie kolędowe, zaprezentowane przez grupę teatralną złożoną z przedstawicieli klubu seniora, dzieci z kółek zainteresowań i przedstawicieli zespołu wokalnego „Zorza” pt. „Jasełka na wesoło”. Pieczę nad przedstawieniem i koordynatorem całego przedsięwzięcia była emerytowana Dyrektor GOK Pani Anna Król.

Największym zainteresowaniem zaś cieszyły się (szczególnie wśród rodziców) występy najmłodszych uczestników spotkania, czyli dziecięcych grup tanecznych z GOK w Uchaniach. Były to grupy: Biedroneczki, Fantastic, Chocolate i Żabki, a przygotowała je do występu Pani Ela Szumiło.

Jeśli odbywa się u nas kolędowani,e to oczywiście nie mogło zabraknąć występu naszej Orkiestry Dętej, pod dyrekcją Pana Jana Rybczyńskiego. Wystąpiły również dziewczynki z młodzieżowej grupy wokalnej „Zawsze Razem”, które pracują pod bacznym okiem instruktora – Pana Krzysztofa Jasiuka.

Na zakończenie naszego spotkania kolędowego wystąpił Zespół Ludowy „Staszicowiacy” i jak na zespół ludowy przystało – w pięknych, kolorowych ludowych strojach. Zespoły „Staszicowiacy” i „Zorza” przygotował do występu instruktor Pan Paweł Bobel.

Całe wydarzenie poprowadziła instruktorka Pani Anna Wróblewska.

Dziękujemy bardzo wszystkim artystom występującym na scenie, rodzicom dzieci, gościom zaproszonym i wszystkim zgromadzonym w tym dniu na „Wspólnym Kolędowaniu” za wspólne świętowanie Bożego Narodzenia. Niesamowicie radośnie i wesoło spędzony to czas.

 

Więcej zdjęć:

http://gok.kultura-uchanie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=560:gal-koledowanie-2019&catid=41:galeriagok&Itemid=57

Zdjęcia na Facebook:

https://www.facebook.com/pg/gokuchanie/photos/?tab=album&album_id=2077335902312497

 

Opr. i fot. UG w Uchaniach