Wspólne kolędowanie w Uchaniach

Jak co roku, pod koniec stycznia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach odbywa się wspólne kolędowanie.

Reklamy

 

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością… W pamięci wciąż odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, rośnie pragnienie, by znowu ucieszyć blaskiem choinki, poczuć w ustach smak domowego makowca czy kutii a szczególnie wspomnienie niecierpliwie rozwiązywane wstążeczki prezentów.

Boże Narodzenie przychodzi co roku i chociaż wielu z nas zarzeka się, że święta urządza się przede wszystkim ze względu na dzieci, ale tak naprawdę wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii.

Z okresem Bożego Narodzenia łączy się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd. Nawiązując do tego starego zwyczaju, jak co roku pod koniec stycznia spotykamy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach na Wspólnym Kolędowaniu.

Tego dnia mieliśmy przyjemność wysłuchać pięknych kolęd w wersji instrumentalnej wykonanych przez naszą Orkiestrę Dętą, która gra pod dyrekcją Pana Jana Rybczyńskiego.

Z krótkimi koncertami kolęd i pastorałek wystąpiły nasze rodzime zespoły śpiewacze „Staszicowiacy” z Jarosławca i „Zorza” z Uchań. Oba zespoły przygotowali instruktorzy Pan Jan Tokarz oraz Pani Małgorzata Winnik.

Wystąpiła również zaprzyjaźniona z naszym Ośrodkiem młodziutka solistka Dominika Szumiło. Z pewnością atrakcją dla wszystkich zebranych były występy i efektowne pokazy taneczne najmłodszych uczestników spotkania, którzy regularnie biorą udział w zajęciach tanecznych w GOK w Uchaniach. Grupy „Biedroneczki”, „Żabki”, „Chokolate” i „Energy” do występu przygotowała Pani Elżbieta Szumiło.

Było to z pewnością przyjemnie i wesoło spędzone popołudnie.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim wykonawcom, instruktorom, rodzicom i publiczności za wspólne spotkanie kolędowe.

Dziękujemy również Panu Andrzejowi Guzikowi członkowi Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie za dostarczenie na nasze spotkanie kolędowe produktów mlecznych. Dziękujemy Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie za ich ufundowanie oraz Pani Lucynie Charczuk Prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Uchanie za pomoc w ich pozyskaniu.

 

info i fot. GOK Uchanie

 


 

Zobacz też:

POWIAT – Ferie w Uchaniach

POWIAT – 77. rocznica wysiedlenia Uchań oraz otwarcie Izby Pamięci Gminy Uchanie