Wypadek koło Hrubieszowa. Poszkodowanym pomogli funkcjonariusze SG

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG udzielili pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym na terenie powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

 

2 grudnia 2019 r., jadąc na szkolenie poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówek w Białej Podlaskiej oraz Kodniu, byli świadkami wypadku drogowego. Wydarzył się on 5 km przed Hrubieszowem na trasie z Chełma. Jadący drogą bus, nagle z niej wypadł i przewrócił się na bok. Funkcjonariusze SG zabezpieczyli miejsce wypadku i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Busem podróżowało sześciu obywateli Ukrainy.

Jedna z poszkodowanych osób doznała obrażeń głowy, kolejna natomiast została uwięziona w pojeździe. Kobieta, nie mogła się ruszać, była przygnieciona przez fotele, miała problemy z oddychaniem, skarżyła się na ból klatki piersiowej i kręgosłupa. Funkcjonariusze uwolnili poszkodowaną spod foteli, założyli jej kołnierz ortopedyczny na kręgosłup szyjny i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego na desce ortopedycznej.

Obaj funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG, oprócz pełnienia służby w Straży Granicznej, są również ratownikami medycznymi. Jeden z nich dodatkowo pełni służbę jako ratownik medyczny służby zdrowia NOSG.

 

info i fot.: NOSG