Wystawa prac Piotra Drożdżaka w Galerii Art Brut

Dnia 30.06.2015 r. w Galerii Art Brut, umiejscowionej w Centrum Kultury w Lublinie, została otwarta wystawa prac Piotra Drożdżaka – rysownika i malarza z Gozdowa.

Reklamy


Na wystawie zaprezentowane były prace związane z pociągami – największą pasją artysty. Fotorealizm prac nie raz wprowadzał w zakłopotanie zwiedzających wystawę. Bardzo żywe zainteresowanie wywołały kolory, które Drożdżak uzyskuje.

O niezwykłym talencie artysty mówił m. in. Dziekan Wydziału Artystycznego dr hab. Mariusz Drzewiński, przyrównując iż marzy o tym, by jego studenci osiągali takie umiejętności, które posiada Piotr – nie będący absolwentem uczelni artystycznej. Dr Jakub Ciężki, któremu bliskie są przedstawienia realistyczne, także był pod wielkim wrażeniem kompozycji i doboru srodków.

W recenzji z wystawy Agnieszka Wójtowicz – pracownik fundacji Teatroterapia, pisze: „Piotr Drożdżak to 'naturszczyk sztuki, rysunku i malarstwa'. Talent naturalny, dojrzewający z nie zmąconej niczym pasji do rysowania i do kolei, nie wymagający i nie poddający się ingerencji, sugestii, korekcie. Talent czysty jak koloryt Jego prac. Fenomen i zjawisko.”  

Wystawa przyjęta pięknie, zarówno przez „znawców” i ludzi, którzy z malarstwem i grafiką nie obcują na codzień. 

Już wkrótce druga odsłona prac Piotra Drożdżaka „Drzewo życia”, na którą serdecznie zapraszamy: miłośników, pasjonatów twórczości artysty, zwłaszcza z powiatu hrubieszowskiego.

 

 

Anna Bylina