Wystawa zabawek w Uchaniach

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach zaprasza do obejrzenia fotorelacji z niepowtarzalnej wystawy zabawek z Kinder Niespodzianek.

Reklamy

Prezentowane zbiory są własnością: Laury Włodarczyk (lat 8), Martynki Lackowskiej (lat 8), Patryka Wróblewskiego (lat 8) i Amelki Szybkowskiej (lat 12). Wystawa liczy ok 500 eksponatów, które ustawione w jednym miejscu tworzą atrakcyjną całość.

Można powiedzieć, że Kinder Niespodzianki to jedne z najbardziej rozpoznawalnych słodyczy, zwłaszcza w Europie. Czekoladowe jajko z ukrytą w środku zabawką bardzo szybko podbiło rynek i mimo upływu lat, cały czas ma wielu miłośników, nie tylko wśród dzieci. Wyjątkiem są Stany Zjednoczone, gdzie jajka z niespodzianką są zakazane.

Ciekawostką jest informacja, że bardzo ważnym elementem w jajkach są dołączone do nich karteczki, które zawierają unikalny numer każdej zabawki.

Historia tych słodyczy sięga 1973 roku, kiedy to William Salice, pracujący w włoskiej firmie Ferrero, zaprezentował nowy, nietypowy produkt – czekoladowe jajko z ukrytą w środku w plastikowym pojemniczku zabawką.

W ciągu kilku lat Kinder Niespodzianki podbiły prawie cały świat. Co ciekawe, chociaż stworzono je z myślą o dzieciach, szybko zyskały popularność wśród dorosłych za sprawą specjalnych kolekcji zabawek i figurek, które można znaleźć w ich wnętrzu.

Mamy nadzieję, że wkrótce będą mogli Państwo obejrzeć naszą wystawę na żywo.

­

info i fot. GOK Uchanie