XII Święto Suma w Prehoryłem [ZDJĘCIA]

Po 2 latach przerwy, w miejscowości Prehoryłe odbyło się XII już spotkanie z wędkarzami i mieszkańcami w ramach Święta Suma.

Reklamy

Tradycyjnie pierwszym punktem były zawody wędkarskie, w których wzięło udział 19 osób, z czego sklasyfikowano 16.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Reklamy

I miejsce – Zbigniew Łupkowski (Koło PZW Hrubieszów Miasto) 6780 pkt,

II miejsce – Ryszard Łupkowski ( Koło PZW Hrubieszów Miasto) 4780 pkt,

III miejsce- Wojciech Trojanowski (Koło PZW Hrubieszów Miasto) 4780 pkt.

Nagrodę za największą złowioną rybę podczas zawodów zdobył Witold Pikuła (Koło PZW Mircze). Był to leszcz o wadze 1,95 kg – nagrodę ufundował Prezes Zarządu Okręgu PZW w Zamościu Jerzy Wiater. Nagrody wręczyli Dyrektor Biura Okręgu PZW w Zamościu – Beata Wróbel, Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek oraz Prezes Zarządu PZW Koło w Mirczu – Bogdan Nosal.

Po powitaniu wszystkich uczestników, wręczeniu nagród zwycięzcom zawodów wędkarskich, rozpoczęła się część biesiadna. Na scenie wystąpiły zespoły „Nadbużańskie Echo”, „Arabeska”, „Kapela Mirecka” z Mircza oraz „To i owo na ludowo” z Gródka. Wydarzeniu towarzyszyły również atrakcje dla dzieci i dorosłych, a także stoisko informacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hrubieszowie.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Mircze, Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, Sołtys i Radny wsi Prehoryłe, Zarząd Koła PZW w Mirczu oraz Polski Związek Wędkarski Okręg w Zamościu.

­

­

(źródło i fot. GOK Mircze)


Zobacz też:

Mircze: Za nami Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze [ZDJĘCIA]

Mircze: Za nami Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze [ZDJĘCIA]