Z cyklu cudze chwalicie swego nie znacie – Pan Heniu z Werbkowic

Jako mieszkanka Werbkowic chwalę się panem Heniem, konserwatorem Spółdzielni Mieszkaniowej w Werbkowicach.

Reklamy

 

Pan Heniu to złota rączka i żadnej pracy się nie boi, maluje klatki schodowe, uszczelnia drzwi na zimę w wynajmowanych lokalach użytkowych, latem podcina drzewka, kosi trawniki i bardzo dokładnie zamiata chodniki, robi to rzetelnie i solidnie – po prostu perfekcja.

Czasami jeździ z taką dużą taczką i zaprasza na przejażdżkę.

Natomiast w zimie posypuje chodniki piaskiem i odśnieża. W ostatnim tygodniu pan Heniu bardzo dużą szuflą walczył z lodem na chodniku wokół budynku S.M. i efekt jest rewelacyjny.

Sobota w Werbkowicach jest dniem targowym, w związku z tym dużo ludzi robi zakupy i słyszałam bardzo miłe słowa dla pana Henia, bowiem ludzie bezpiecznie mogli się poruszać, robiąc zakupy w sklepach, które znajdują się w centrum Werbkowic.

Pan Heniu jest bardzo dobrym człowiekiem, przez cały czas dokarmia bezdomne zwierzęta, emanuje bardzo dużą wrażliwością na krzywdy niechcianych i porzuconych biedaków.

Tak naprawdę to pan Heniu jest bardzo pozytywnym człowiekiem, zawsze uśmiechnięty, życzliwy czasami pozwala się do siebie przytulić i powie jakieś dobre słowo, albo jakiś dowcip.

 

Danuta Muzyczka

 

Zdjęcia pokazują odlodzone chodniki i to jest dzieło pana Henia, a mógł tylko posypać piaskiem.