Z cyklu „Mała rzecz, a cieszy”. Bociany przyleciały!

Jak już wcześniej pisałam, 11 marca w miejscowości Kolonia Podhorce w Gminie Werbkowice, został postawiony słup, na którym zamontowane nowe gniazdo dla bocianów.

Reklamy

 

Razem z rodziną pana Janusza bardzo czekaliśmy na przylot bocianów – i wreszcie przyleciała dostojna para prosto z Afryki. Budują sobie większe gniazdo, codzienne dokładają nowe gałęzie z pobliskiego lasu.

Bardzo optymistyczny widok – no cóż, czekamy na moment, kiedy pani bocianowa będzie wysiadywała młode bocianiątka, a później będziemy obserwować ile młodych bocianków „wysiedzi”, a później nagramy proces, kiedy rodzice będą uczyli latania swoje dzieci.

Czasami tak niewiele trzeba, żeby sprawić komuś radość, ale na szczęście obok nas zawsze są wspaniali ludzie, którzy bezinteresownie potrafią pomóc.

Pan Janusz, z czystej troski i sympatii do tych królewskich ptaków, szukał pomocy u ludzi i znalazł! Zgodnie z przysłowiem „Szczęśliwy ten dom, gdzie boćki są”, życzymy panu Januszowi i jego rodzinie żeby razem z wiosną i bocianami do ich domu zawitało szczęście!

 

Danuta Muzyczka

 


 

Zobacz też:

POWIAT – Mała rzecz a cieszy… Bociany mają nowe gniazdo 

POWIAT – Gmina Werbkowice: Bociany c.d. 

POWIAT – Szczęśliwy ten dom, gdzie w sąsiedztwie boćki są…