Za nami Dzień Miętkiego

23 lipca w Miętkiem, w gminie Mircze, odbył się festyn połączony z uroczystym otwarciem nowej świetlicy wiejskiej.

Reklamy

 

Po poświęceniu nowego budynku przez księdza Tomasza Giergiela – proboszcza parafii w Mirczu i przecięciu wstęgi, wszyscy obecni mogli obejrzeć wnętrza nowej świetlicy. Następnie już na scenie festynowej wszystkich powitała Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek oraz Dyrektor

GOK Mircze – Marianna Sobczuk. Słowa podziękowania wygłosiła także Sołtys i Radna wsi Miętkie – Marzena Pacaj. Po przemówieniach rozpoczęła się część biesiadna. Na scenie wystąpili: zespół „Szychowianki” z Szychowic, zespół „Arabeska” z Mircza, kapela „MOCH-BAND” z Mircza oraz Wiesław Smolej z Poraja ze swoim programem kabaretowym. Przeprowadzono także panel zabaw dla dzieci.

Na zakończenie odbył się pokaz Zumba Fitness i Salsation, który poprowadził instruktor Damian Otkała wraz z uczestniczkami zajęć. Na wieczornej zabawie pod gwiazdami wszystkich bawił zespół PRYZMAT z Zamościa.

Dla uczestników festynu przygotowano także darmową grochówkę. Można było także obejrzeć strażacki wóz bojowy, który zaprezentowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Serdecznie dziękujemy obecnym na tym wydarzeniu oraz sponsorom, którzy wsparli organizację festynu „Dzień Miętkiego”. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Mircze, Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, Koło Gospodyń Wiejskich w Miętkiem oraz Sołtys wsi Miętkie.


Zdjęcia >>


źródło i fot. GOK Mircze