22 września 2023

Za nami jubileuszowy XX Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej – Uchanie 2021 – ZDJĘCIA

W dniu 15 sierpnia 2021 roku na placu przy Szkole Podstawowej w Teratynie odbył się Jubileuszowy XX Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej – Uchanie 2021.

Reklamy

Przesłuchania konkursowe rozpoczęli harcerze z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej i zuchy z 3 Gromady Zuchowej im. Marii Konopnickiej w Uchaniach piosenkami: „Babka w klapkach” grupy „Wołosatki” oraz „Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko”.

W konkursie udział wzięło dwanaście zespołów śpiewaczych.

Reklamy

Komisja konkursowa w składzie: Paweł Kłosiński – p.o. Dyrektora Wydziału Organizacji, Kultury Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, Michał Kołtun – wodzirej, konferansjer, gitarzysta i członek zespołu muzycznego „Riders”, Paweł Bobel – gitarzysta w zespole „Orion”, kapeli „Kwintesekcja Band” i zespole „Kwadrans”, po przesłuchaniu wszystkich wykonawców, postanowiła przyznać:

W kategorii zespół śpiewaczy z kapelą

Reklamy

I miejsce „Kapela Mirecka”

II miejsce „Ostrowiacy” z Ostrówka

III miejsce „Kresowianki” z Żabcza

W kategorii zespół śpiewaczy z podkładem muzycznym lub instrumentem

I miejsce „Jagiellonki” z Horodła

II miejsce „Zorza” z Uchań

III miejsce „Niepokorni” z Trzeszczan

Wyróżnienie dla

Zespól „Echo” z Trzeszczan

Zespołu Ludowego „Staszicowiacy” z Jarosławca

Nagrody wręczali: Aneta Karpiuk – Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, Marcin Romanowski – wiceminister w Ministerstwie Sprawiedliwości, Leszek Czerwonka – Wójt Gminy Uchanie.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom i miłośnikom piosenki żołnierskiej, którzy są obecni zawsze od wielu lat na przeglądzie i razem obchodzą w tym dniu uroczyście Święto Wojska Polskiego.

Organizatorami Przeglądu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej Uchanie 2021 w Teratynie były: Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowskie oraz Urząd Gminy w Uchaniach.

­

(info i fot. GOK Uchanie)

­

Więcej zdjęć na stronie GOK Uchanie »

Zobacz też:

Hrubieszów: Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego – ZDJĘCIA


Tropem Wilczym w Hrubieszowie – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie