Zaparkował najbliżej jak się dało. 39-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego miał prawie 2 promile

Pijany 39-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego, siedząc za kierownicą toyoty, postanowił zaparkować samochód tuż przed wejściem do klatki schodowej bloku.

Reklamy

 

W nocy z czwartku na piątek, na jednym z zamojskich osiedli, kierujący samochodem marki Toyota, zaparkował tuż przed drzwiami klatki schodowej.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego, który aktualnie przebywa w Zamościu, późnym wieczorem postanowił zaparkować swoją toyotę jak najbliżej drzwi do klatki schodowej bloku.

Reklamy

Aby tego dokonać, zjechał z drogi, na której obowiązuje strefa zamieszkania, wjechał na chodnik, przesuwając na pas zieleni betonowe elementy ogrodzenia, a następnie zaparkował tuż przez drzwiami bloku.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie 39-latka prawie 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że kierujący toyotą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Prowadzenie pojazdów po drogach publicznych, a takimi są również drogi w strefach zamieszkania, przez osobę nietrzeźwą jest przestępstwem, za które kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

 

(info i fot. KMP Zamość)