Zatrzymano rekordowy przemyt papierosów o wartości 830 tys.

W ubiegłym tygodniu, podczas kontroli drogowej na trasie prowadzącej z Hrubieszowa do Chełma, funkcjonariusze SG ujawnili w dwóch pojazdach typu bus wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 1 399 000 sztuk papierosów różnych marek o wartości 829 249 zł.

Reklamy

 

Tuż przed zatrzymaniem, kierowcy samochodów na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszyli i zaczęli uciekać. Po zatrzymaniu pojazdów swoją ucieczkę próbowali kontynuować pieszo. Do prowadzonych działań pościgowych został użyty pies służbowy, który podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do posesji jednego z mężczyzn. W toku dalszych czynności do sprawy zatrzymano 28-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego.

Ujawnione wyroby akcyzowe prawdopodobnie zostały przemycone wcześniej przez rzekę graniczną z terytorium Ukrainy, obecnie ustalani są pozostali uczestnicy przemytu.

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowania przygotowawcze, obecnie ustalani są pozostali uczestnicy przemytu.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili przemyt papierosów o wartości ponad 20 mln zł.źródło i fot. NOSG