23 września 2023

Zderzenie dwóch aut w Moniatyczach (ZDJĘCIA)

W czwartek doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch aut w miejscowości Moniatycze, w gminie Hrubieszów. Trzy osoby wymagały udzielenia pomocy medycznej.

Reklamy

– W dniu 18.11.2021 roku o godzinie 15:19 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Moniatycze – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z hrubieszowskiej PSP. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia Państwowej Straży Pożarnej zastano dwa uszkodzone pojazdy osobowe, które znajdują się poza pasem drogi.  W pojazdach podróżowały trzy osoby którymi zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem zastępów PSP. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz posprzątaniu drogi z elementów plastikowych oraz szkła. Przed przybyciem zastępów PSP na zdarzenie najechał funkcjonariusz z JRG I Chełm st.str. Gronowicz Szymon, który zabezpieczył miejsce zdarzenia, pomógł poszkodowanym w wydostaniu się z aut a następnie odłączył zasilanie w dwóch pojazdach.

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach na miejscu uczestniczyły: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Hrubieszowa. Straż Pożarna określiła czas swojej interwencji na 2  godziny i 55 minut.

Reklamy

­

(info i fot. KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz)

Reklamy

Zobacz też:

Tragiczny pożar w Horodle. Nie żyje jedna osoba (ZDJĘCIA)

Tragiczny pożar w Horodle. Nie żyje jedna osoba (ZDJĘCIA)