Zdrowa żywność z powiatu hrubieszowskiego: Limuzyny z Łuszkowa – ZDJĘCIA

W pięknym krajobrazie naszego powiatu, na tle nadbużańskich pagórków, w oddali wyłania się dorodne stado bydła.

Reklamy

Powiat Hrubieszowski wraz z Zespołem Szkół Nr 4 w Hrubieszowie rozpoczął akcję promocji zdrowej żywności produkowanej przez lokalnych rolników, decydując się tym samym na stworzenie nowoczesnej promocji szkoły. Prezentujemy postać kolejnego rolnika z naszego powiatu. 

Łuszków – to piękna miejscowość, położona w powiecie hrubieszowskim, gdzie z oddali wyłania się dorodne stado bydła należące do pana Rafała – absolwenta Technikum Agrobiznesu w Hrubieszowie, który z produkcją zwierzęcą i roślinną był związany od zawsze. 

Rafał, tak jak wielu swoich rówieśników, pomagał rodzicom w gospodarstwie. Nauka w ZS nr 4 w Hrubieszowie utwierdziła go tylko w przekonaniu, że prowadzenie gospodarstwa jest jego pasję na całe życie. W osiągnięciu zamierzonego celu pomogła mu dotacja młodego rolnika.

Uzyskane środki przeznaczył m.in. na zakup jałówek rasy Limousine. Jest to rasa o imponującym umięśnieniu, z dużą zdolnością przystosowawczą do warunków klimatycznych i żywieniowych, łatwością ocieleń oraz dużą żywotnością cieląt. Zwierzęta u pana Rafała utrzymywane są przeważnie w chowie ekstensywnym na wolnym pastwisku. Obok pozytywnych cech, które są charakterystyczne dla tej rasy, uzyskane od nich mięso odznacza się wysoką jakością – jest niezwykle kruche i miękkie.

Ponadto, oprócz produkcji zwierzęcej, gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej, głównie uprawie zbóż i roślin strączkowych oraz okopowych. 

Pan Rafał, jako młody rolnik o dużym potencjale, planuje w najbliższej przyszłości powiększenie gospodarstwa tak, aby było bardziej nowoczesne, wydajne i przewidywalne, poszerzając je o nowy sprzęt oraz znacząco unowocześniając swój park maszynowy. 

(info i fot. ZS nr 4, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Zdrowa żywność z powiatu hrubieszowskiego: Jabłka z Alojzowa – ZDJĘCIA

Zdrowa żywność z powiatu hrubieszowskiego: Jabłka z Alojzowa – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie