Zespół Szkół w Strzyżowie: Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia Klasy I

Dnia 16 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Strzyżowie odbyło się Ślubowanie i Pasowanie na ucznia w klasie I.

Reklamy

 

Uczniowie wraz z wychowawczynią p. Anną Nowosad, przygotowali część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki. Tradycyjnie kluczowym punktem programu był Polonez w wykonaniu pierwszaczków. Miłym akcentem skierowanym do rodziców było podziękowanie uczniów w formie listu i wręczenie róży każdej mamie.

Następnie dzieci złożyły ślubowanie i pani dyrektor Elżbieta Denys pasowała ich na uczniów szkoły i wraz z wychowawczynią przekazywały dyplomy pasowania na ucznia oraz rożki ze słodyczami.

Reklamy

Po pasowaniu ksiądz Krzysztof Wawszczak poświęcił tornistry i uczniów. Dalsza część uroczystości to wystąpienia zaproszonych gości oraz powitanie pierwszaków przez uczniów klasy II. Starsi koledzy i zaproszeni goście wręczali uczniom klasy I drobne prezenty.

Po części oficjalnej wychowawczyni i rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej, sympatycznej i wzruszającej atmosferze.

Wychowawczyni p. Anna Nowosad serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za liczne przybycie oraz duże zaangażowanie, pyszny tort i słodki poczęstunek.