Zimowa Akademia Przygody w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]

Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie w czasie ferii zorganizowało dla dzieci „Zimową Akademię Przygody”.

Reklamy

W pierwszych dwóch dniach odbyły się warsztaty muzyczne i plastyczne. Zajęcia umuzykalniające poprowadziła pani Anna Bezpalko. Warsztaty odbyły się z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania kształtując poczucie rytmu i słuchu.

W świat kolorów i barw wprowadziła uczestników instruktor Agata Kryszczuk. Młodzi artyści mieli możliwość poeksperymentowania ze sposobami mieszania barw. Wiedza ta pozwoliła na uruchomienie dziecięcej wyobraźni, a dzięki temu każda praca była oryginalna i wyjątkowa. Doświadczenie sposobu malowania strukturalnego z wykorzystaniem szpachelki pomogło lepiej wejść w rolę artysty i otworzyć umysły na nowe działania.

Reklamy

­

W środę odbył się pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy w składzie: Sylwester Pysz, Bartłomiej Tur, Tomasz Tucki, Tomasz Pasieka przybliżyli dzieciom misję niesienia pomocy ludziom w potrzebie. Oprowadzili uczestników po pomieszczeniach służbowych, prezentując sprzęt wykorzystywany w różnych akcjach ratunkowych. Pokazali jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Ogromną atrakcją było zaprezentowanie pojazdów straży pożarnej.

Niesprzyjająca pogoda nie popsuła nam planu wyjazdu do kina na film „Mój przyjaciel Ufik”.

W kolejnym dniu dzieci mogły stawić czoła wielkim wyzwaniom. Dzięki kreatywnym zabawom ruchowym, uczestnicy uczyli się spostrzegawczości, refleksu, współpracy w grupie i koncentracji na wyznaczonym zadaniu.

Tydzień zakończył bajkowy bal poprowadzony przez księżniczkę Agatę i myszkę Mini-Annę. Dzieci bawiły się w różnych rytmach tanecznych, zachwycone animacjami i przygotowanymi dla nich niespodziankami.

W ostatnim tygodniu ferii zaprosiliśmy wszystkich chętnych małych i dużych na spektakl teatralny „Anaruk w Grenlandii” w wykonaniu artystów teatru „Blaszany Bębenek”.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak duże zainteresowanie naszą ofertą. Zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia.źródło i fot. CKK Dołhobyczów


Zobacz też:

Wilk w Nadleśnictwie Mircze – to Geralt

Wilk w Nadleśnictwie Mircze – to Geralt


Zerknij na Instagram →