Złote Gody w Uchaniach – ZDJĘCIA

„I nie opuszczę Cię aż do śmierci” to właśnie słowa tej przysięgi najbardziej oddają charakter uroczystości, która odbyła się 24 czerwca 2021 r. w Uchaniach.

Reklamy

Złote Gody to wyjątkowe święto obchodzone po 50-ciu latach pożycia małżeńskiego. W tym roku z powodu pandemii medale były wręczone parom, które swoje Złote Gody obchodziły w 2020 roku. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości i szacunku. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się wstąpić w związek małżeński.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele Parafialnym w Uchaniach odprawiona w intencji Jubilatów, dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach, gdzie Jubilaci otrzymali Medale od Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP wręczył je Wójt Gminy Uchanie – Leszek Czerwonka.

W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Uchanie Leszek Czerwonka, proboszcz Parafii Uchanie ks. Dariusz Bajwoluk, zastępca Wójta Gminy Uchanie Monika Szumiło, przewodniczący Rady Gminy w Uchaniach Robert Bodziacki, zastępca przewodniczącego Rady Gminy w Uchaniach Sławomir Mikita, Sekretarz Gminy Uchanie Szymon Patkowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Uchaniach Anna Swatowska-Chmielowiec.

Na wniosek Wójta Gminy Uchanie Prezydent RP przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie następującym parom: Maria i Zdzisław Królowie, Krystyna i Edward Pąkowie, Wanda i Edward Mojsymowie, Maria i Józef Gromadzcy, Krystyna i Andrzej Kowalczukowie, Władysława i Kazimierz Lewandowscy, Magdalena i Józef Marnikowie, Janina i Stanisław Sobczukowie, Halina i Jan Jędruszczakowie, Wiesława i Józef Łukaszczukowie, Maria i Józef Florkowie, Anna i Piotr Sołtysiukowie.

Pary, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości wójt Leszek Czerwonka odwiedził w domu wręczając im medale i upominki.

Uroczystość uświetnił występ Ani Wróblewskiej – pracującej w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach.

Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło wielu ciepłych słów, gratulacji, kwiatów oraz odśpiewania „Sto lat” dla Jubilatów, a także tradycyjnej lampki szampana. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem oraz miłą chwilą wspomnień.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz gratulujemy doczekania tak pięknego jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego i życzymy na dalsze lata dużo zdrowia oraz wiele satysfakcji z tego, co udało się Wam wspólnie w życiu osiągnąć.

(info i fot. UG Uchanie)Zobacz też:

Hrubieszowskie Złote Gody 2021 – ZDJĘCIA

Hrubieszowskie Złote Gody 2021 – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie