15 lipca 2024

Złote i Diamentowe Gody w gminie Werbkowice

W niezwykle uroczystej oprawie dnia 22 września 2020 roku odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach Jubileusz 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Werbkowice.

Reklamy

Było to wyjątkowe wydarzenie, które jest symbolem wzajemnej wierności i miłości rodzinnej, dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

Jubileusz został poprzedzony uroczystą mszą św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Werbkowicach, celebrowaną przez proboszcza ks. kan. Stanisława Kupczaka.

Reklamy

Obchody Złotych i Diamentowych Godów rozpoczęły się od Marszu Weselnego Mendelssohna. Wszystkich zebranych gości przywitała zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Werbkowicach Krystyna Łuszczak.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie Jubilatom przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczenia medali, listów gratulacyjnych oraz kwiatów dokonali Wójt Gminy Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska i Dyrektor Biura Organizacji, Kadr i Budżetu Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu Sebastian Paul.

Reklamy

Ze względów zdrowotnych nie wszystkie pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Wszystkim Jubilatom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, spokoju i ludzkiej życzliwości.

***

Jubileusz 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodziły następujące pary:

50 lecie (Złote Gody)

Bogusława i Tadeusz Omelczukowie z Werbkowic;

Ewa i Tadeusz Szelestowscy z Werbkowic;

Zofia i Jan Walczukowie z Werbkowic;

Teresa i Ludwik Okołowiczowie z Podhorzec;

Danuta i Bronisław Ważni z Dobromierzyc;

Jadwiga i Kajetan Omelewscy z Hostynne-Kolonnii;

Maria i Michał Olszańscy z Łotowa;

Danuta i Mirosław Szuflowie z Malic;

Jadwiga i Jan Klimczakowie z Podhorzec.

*

60-lecie (Diamentowe Gody)

Irena i Jan Antoszowie z Werbkowic;

Daniela i Eugeniusz Ciereszkowie z Werbkowic;

Krystyna i Tadeusz Malińscy z Podhorzec;

Krystyna i Adam Jureczkowie z Terebinia.


info i fot. UG Werbkowice