Zosin: Fałszywe dolary na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali podróżnego, który przedstawił do kontroli granicznej fałszywe pieniądze.

Reklamy

 

11 lutego 2019 r., na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie do odprawy granicznej stawił się obywatel Ukrainy. Podróżny podczas prowadzonej odprawy, przedstawił funkcjonariuszowi środki finansowe (20 banknotów o nominale 100 USD), które miały pokryć koszty jego utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że dolary nie są prawdziwe. Banknoty nie miały żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu fałszywych środków płatniczych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Była to już kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy państwowej z fałszywymi pieniędzmi. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku prawie 1000 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

źródło i fot. NOSG