18 lipca 2024

Zosin: Imitacja dolarów i euro na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG po raz kolejny zatrzymali podróżnych, którzy świadomie przedstawili do kontroli granicznej imitację pieniędzy.

Reklamy

 

11 października, na terenie przejścia granicznego w Zosinie, do odprawy stawiła się obywatelka Ukrainy, któa przedstawiła funkcjonariuszowi Straży Granicznej 5 banknotów o nominale 100 USD, mające pokryć koszty jej utrzymania na terytorium Polski. Jak się okazało, była to zwykła imitacja pieniędzy.

Kolejna próba wjechania do Polski przy użyciu imitacji środków płatniczych, miał miejsce również w Zosinie, 14 października, kiedy obywatel Ukrainy w czasie odprawy, jako środki finansowe wymagane na wjazd do Polski, przedstawił imitację 2 banknotów o nominale 50 euro.

Reklamy

W obu przypadkach banknoty zostały wykonane przy użyciu drukarki atramentowej, nie posiadały żadnych zabezpieczeń i zawierały napis w języku ukraińskim „suvenir”.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Hrubieszowie wszczęli postępowania przygotowawcze. Podróżnym, którzy w ten sposób usiłowali przekroczyć granicę, odmówiono wjazdu na terytorium Polski.

Reklamy

W tym roku, na drogowym przejściu granicznym w Zosinie, jest to już 67 przypadek okazania do kontroli granicznej imitacji banknotów, w celu spełnienia warunków wjazdu do Polski.

 

(info i fot. NOSG)