Zosin: Kradzione części w kradzionym Volkswagenie

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski samochodu marki Volkswagen oraz części samochodowych pochodzących z przestępstwa o wartości około 50 000 zł.

Reklamy

 

W dniu 12 października br., na drogowym przejściu granicznym w Zosinie, do odprawy zgłosił się 31-letni obywatel Ukrainy, który usiłował wyjechać z RP samochodem osobowym marki VOLKSWAGEN o wartości 12 tys zł.

W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze zauważyli w pojeździe brak tabliczki znamionowej, usunięte naklejki identyfikacyjne oraz skorodowany numer nadwozia. Idąc dalej tym tropem okazało się, że zamontowany w nim silnik pochodzi z przestępstwa, a pojazd widnieje w bazach danych, jako utracony w 2007 roku na terytorium Andory.

Dodatkowo w w/w pojeździe kierowca przewoził części samochodowe pochodzące z przestępstwa na kwotę około 35 tys zł.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 12,5 mln zł oraz zabezpieczyli części samochodowe pochodzące ze skradzionych pojazdów, których wartość szacuje się na ponad 1 mln zł.


źródło i fot. NOSG