Zosin: Przerwana podróż. Papierosy za 40 tys. w podwoziu i zbiorniku na paliwo

Warte blisko 40 tys. zł papierosy i przystosowany do przemytu samochód zarekwirowali funkcjonariusze Służby Celnej z Zosina.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w sobotę (15.02) wieczorem. Podróżujący volkswagenem na polskich numerach rejestracyjnych 27-letni obywatel Ukrainy zgłosił do kontroli celnej przepisowe dwie paczki papierosów i pół litra alkoholu. Podejrzenia celników wzbudziło jednak bardzo nerwowe zachowanie mężczyzny.

W trakcie przeszukania pojazdu okazało się, że powodów do zdenerwowania podróżny miał naprawdę wiele. W samochodzie ukrytych było niemal 3,3 paczek papierosów marki Marlboro i NZ. Co więcej, auto zostało celowo przekonstruowane do przerzutu papierosów przez granicę. Kontrabandą wypełnione było całe przerobione podwozie. Papierosy ukryte były też w specjalnej skrytce znajdującej się w miejscu zbiornika na paliwo.

Reklamy

Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, ale do winy się nie przyznał. Odmówił też składania jakichkolwiek wyjaśnień.

Funkcjonariusze zatrzymali papierosy i przystosowany do przemytu samochód. Okoliczności sprawy wyjaśnia Urząd Celny w Zamościu.

 

źródło i fot. SCRP