Zosin: Turek okazał się Bułgariem, poszukiwanym za oszustwa

19 lutego na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 51-letniego obywatela Bułgarii, poszukiwanego przez bułgarski wymiar sprawiedliwości.

Reklamy

 

W czasie prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusz SG dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił więc wnikliwie skontrolować podróżnego.

Okazało się, iż mężczyzna, który przedstawił do kontroli granicznej turecki paszport, jest poszukiwanym w Europie obywatelem Bułgarii. Cudzoziemiec był ścigany w związku z popełnionymi oszustwami materialnymi, za co grozi mu kara ponad 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie mężczyzna pozostaje w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Czeka go postępowanie związane z ekstradycją do Bułgarii.

 

***

 

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

 

źródło i fot. NOSG