Zosin: Tysiące anabolików na granicy

Kilka tysięcy tabletek i ampułek z zawartością środków o działaniu anabolicznym zatrzymali celnicy na przejściu granicznym w Zosinie. Wartość ujawnionego towaru to prawie 45 tys. zł.

Reklamy

 

Funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Zosinie skontrolowali  samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W wyniku przeszukania pojazdu celnicy wydobyli z kokpitu, profili konstrukcyjnych ścian bocznych, tylnych drzwi oraz zderzaka volkswagena ponad 2,2 tys. ampułek sterydów anabolicznych oraz blisko 1 tys. blistrów z tabletkami. Towar był zabezpieczony folią bąbelkową i owinięty taśmą klejącą.

Przesłuchany kierowca samochodu, 22-letni obywatel Ukrainy, wyjaśnił, że nie jest właścicielem towaru. Jak twierdził – miał dostarczyć farmaceutyki do jednej z miejscowości w powiecie hrubieszowskim, gdzie za wykonaną „usługę” miał zainkasować 100 dolarów. 22-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Mężczyzna stracił nie tylko towar o wartości prawie 45 tys. zł, ale też 10 tys. zł, które celnicy zajęli na poczet grożącej mu kary grzywny.

Reklamy

O zdarzeniu Służba Celna poinformowała Prokuraturę Rejonową w Hrubieszowie oraz Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie.

***

Przemyt przez wschodnią granicę Unii Europejskiej lekarstw niewiadomego pochodzenia jest coraz bardziej powszechny. Przypomnijmy, że w połowie marca br. funkcjonariusze Służby Celnej z Hrebennego udaremnili przemyt 11 tys. różnego rodzaju tabletek, pod koniec marca celnicy z Terespola zatrzymali blisko 300szczepionek uodparniających przeciwko ptasiej grypie, a w połowie lutego br. kilkaset sztuk specyfików o działaniu anabolicznym zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku.

 

 

źródło i fot. SCRP