Zosin: Zatrzymano nielegalnego migranta z Algierii. Wpław pokonał Bug

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Algierii. Mężczyzna wcześniej nielegalnie przekroczył granicę z zamiarem przedostania się do Francji.

Reklamy

W miniony piątek, 16 kwietnia, tuż po północy, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horodle, zatrzymali w Zosinie obywatela Algierii. 29-letniego mężczyznę udało szauważono w pobliżu granicy państwowej, dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu.

Jak ustalono, migrant wpław pokonał Bug i nielegalnie przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, Algierczyk został przetransportowany do Placówki SG w Horodle. Zatrzymany przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy polskiej, a jako powód podał chęć przedostania się do Francji.

W czasie dalszych działań, zatrzymano w Strzyżowie kolejnego obywatela Algierii. Okazało się, że przebywający w Polsce legalnie mężczyzna przyjechał samochodem osobowym po swojego rodaka z zamiarem odwiezienia go w głąb kraju.

Za popełnione wykroczenia, obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Nielegalny migrant, po zakończeniu czynności administracyjnych, został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Groźny wypadek na wyjeździe z Lublina. Rannych zostało 6 osób – ZDJĘCIA

Groźny wypadek na wyjeździe z Lublina. Rannych zostało 6 osób – ZDJĘCIA

 

LubieHrubie na Instagramie