Zosin: Zdradziło go nerwowe zachowanie

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali obywatela Litwy, który nielegalnie chciał przewieźć przez granicę w Zosinie 20 000 euro.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło 20 lutego, na terenie drogowego przejścia w Zosinie. Do odprawy granicznej zgłosił się wyjeżdżający z Polski 38-letni obywatel Litwy.

Prowadzący odprawę funkcjonariusz Straży Granicznej zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny i postanowił szczegółowo skontrolować jego pojazd.

Reklamy

Okazało się, że za schowkiem pasażera w jego bmw znajdowały się zapakowane próżniowo dwa pakiety banknotów – łącznie 20 000 euro. Oprócz tego, podróżny posiadał przy sobie około 10 000 tej waluty.

Środki płatnicze w ilości 20 000 EUR, do których cudzoziemiec się nie przyznał, zostały zatrzymane przez Straż Graniczną. Litwin został zwolniony, a w powyższej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

Niezgłoszenie organom celnym oraz Straży Granicznej przewożenia środków płatniczych powyżej kwoty 10 000 euro jet wykroczeniem, za które grozi kara grzywny.

 

info i fot. NOSG

 


 

Zobacz też:

POWIAT – Dołhobyczów: Odzyskano Jaguara o wartości 270 tysięcy

REGION – Odzyskano Mercedesa AMG o wartości pół miliona!