ZSP w Moniatyczach: Dzień Rodziny

Dzień 2 czerwca 2016 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu Zespołu Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie uroczystości Dnia Rodziny.

Reklamy

 

Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki włożyli rodzice w wychowanie swoich pociech.

Z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka wszystkim składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.

Reklamy

Był to niezwykły powód do spotkania, na którym dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i aktorskie. Jako pierwsza wystąpiła grupa maluchów z punktu przedszkolnego, które mówiły wierszyki , śpiewały piosenki, dzierżąc w dłoni wielki mikrofon. Wzruszeń było tak wiele… Mamy nie kryły emocji i bez skrępowania płakały, a tatusiowie słuchali w ogromnym skupieniu swoich pociech, niejednokrotnie z wypiekami na twarzy, a uwieńczeniem występu były gromkie brawa.

Kolejnym punktem programu była inscenizacja bajki „Szewczyk Dratewka ” w której wzięli udział uczniowie z klas I, II, III Dzieci były bardzo podekscytowane, oglądały z wielkim przejęciem przygody głównego bohatera.

Po części artystycznej dzieci bawiły się na zjeżdżalni „Zamek” i „Mini zamek” z piłeczkami dla najmłodszych.

Na zakończenie wszyscy mogliśmy raczyć się grillowaną kiełbaską, watą cukrową i zdrowymi napojami. Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą- za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.