ZSP w Moniatyczach: Na Lubeskim Festiwalu Nauki

Dnia 19.09.2016 r. uczestniczyliśmy w XIII edycji lubelskiego festiwalu, którego hasło przewodnie zawierało się w słowach: Nauka źródłem inspiracji.

Reklamy

 

Dzięki zaangażowaniu naszych nauczycielek: p. A. Nocek i p. M. Sobczuk po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w pokazach naukowych, ćwiczeniach laboratoryjnych oraz warsztatach przygotowanych przez pracowników lubelskich uczelni oraz placówek naukowych.

LFN to jedna z największych imprez popularnonaukowych w naszym kraju, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w niektórych projektach. Jak każdego roku wiele ciekawych propozycji przygotował KUL.

Wzięliśmy udział m.in. w „grze bibliotecznej” (Biblioteka – skarbnicą wiedzy) oraz wycieczce tematycznej po starym mieście (O trybunalskim wymiarze sprawiedliwości. Opowieści spod miecza i topora).

W planie naszego wyjazdu znalazł się również koncert muzyczny (Muzyka źródłem inspiracji do nauki) oraz m.in. bardzo interesujące pokazy, przygotowane przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego: Dlaczego deszcz może być kwaśny?, Komórka roślinna w pytaniach, Stwórz swoją własną kulę kąpielową, Mikroświat widziany podczerwieni.

W czasie wycieczki nie nudziliśmy się ani minuty i bardzo żałujemy, że kolejna edycja LFN odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

 

GG w Moniatyczach