ZUS online – szkolenia dla klientów z powiatu hrubieszowskiego

Chciałbyś kontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych bezpiecznie – przez internet? Hrubieszowski ZUS przygotował szkolenia dla osób, które chcą poznać Platformę Usług Elektronicznych.

Reklamy

Ekspert ZUS krok po kroku wyjaśni, jak korzystać z Platformy Usług Elektronicznych: zarejestrować konto, sprawdzić swoje dane (np. o składkach, świadczeniach) i wysyłać wnioski. Pokaże uczestnikom, jak mogą sprawdzić dane o kwarantannie i izolacji oraz wyjaśni, jakie świadczenia przysługują w takiej sytuacji. Podpowie również, jak upoważnić pełnomocnika (np. księgową albo członka rodziny) do załatwiania spraw w imieniu klienta. Będzie też mowa o zgłaszaniu umów o dzieło – taki obowiązek wszedł w życie na początku tego roku. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się również, jak zarezerwować e-wizytę, żeby spotkać się z pracownikiem Zakładu podczas wideorozmowy.

Z powodu pandemii Covid-19 bezpłatne szkolenia „PUE – nowoczesna forma komunikacji z ZUS” odbędą się przez internet – 22 kwietnia i 20 maja. Oba zaczynają się o godz. 10.00. Do udziału w elektronicznym spotkaniu wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i przeglądarka internetowa. Udział należy zgłosić przynajmniej dzień wcześniej na adres hrubieszow_szkolenia@zus.pl, podając datę i temat wybranego wydarzenia, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe: telefon i adres e-mail. Organizatorzy prześlą uczestnikom mailem zaproszenie z linkiem dostępu do szkolenia.


Zobacz też:

Gmina Dołhobyczów: Podpalacz zatrzymany na gorącym uczynku. Straty mogły wynieść ponad milion – ZDJĘCIA

Gmina Dołhobyczów: Podpalacz zatrzymany na gorącym uczynku. Straty mogły wynieść ponad milion – ZDJĘCIA