10 lat – Placówki Straży Granicznej w Kryłowie

W dniu 13 grudnia 2011 r. w budynku Placówki SG w KRYŁOWIE odbyły się uroczystości obchodów 10-lecia jej działalności i powstania. W uroczystościach uczestniczył Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie – gen. bryg. SG Jarosław Frączyk.

Reklamy

Na miejscu obecni byli również przedstawiciele służb mundurowych oraz władze samorządowe gminy i powiatu. Komendant NOSG gen. bryg. SG Jarosław Frączyk wraz z Komendantem Placówki SG w Kryłowie mjr SG Markiem WRONĄ wręczyli podziękowania przedstawicielom władz współpracujących z placówką, zaś Zastępca Przewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy NOSG – kpt. SG Grzegorz JURAK wręczył okolicznościowe odznaczenia.

Uroczystości zostały uświetnione występem młodzieży należącej do III Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej w Kryłowie, z którą Placówka SG w Kryłowie aktywnie współpracuje oraz występem zespołu „Na Granicy”, który tworzą dwaj funkcjonariusze z Placówki SG w Kryłowie.

Placówkę Straży Granicznej w Kryłowie włączono w system ochrony granicy państwowej z dniem 4 września 2001 r. a jej uroczystego otwarcia dokonał ówczesny Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marek Biernacki. Pracujący w niej funkcjonariusze chronią 27 km 820 m granicy państwowej przebiegającej środkiem koryta rzeki Bug. Obszar służbowej działalności placówki SG położony jest na terenie powiatu hrubieszowskiego i obejmuje w części gminy Dołhobyczów, Hrubieszów, Werbkowice oraz Mircze. Od północy styka się z rejonem zabezpieczanym przez Placówkę SG w Hrubieszowie, natomiast od południa sąsiaduje z Placówką SG w Dołhobyczowie.

***

***

Na zdjęciach, przybyli goście i funkcjonariusze na czele z Komendantem NOSG w Chełmie gen. bryg. SG Jarosławem FRĄCZYKIEM, występ zespołu „Na Granicy”, występ młodzieży należącej do III Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej z Kryłowa, pamiątkowa fotografia wykonana przed budynkiem Placówki SG w Kryłowie.

***

10 lat – Placówki Straży Granicznej w Kryłowie

Info i foto:
NOSG