12-latka podtruła się czadem w czasie kąpieli

Z objawami zatrucia tlenkiem węgla przewieziono do szpitala nieprzytomną 12-latkę. W łazience, w której kąpała się dziewczynka zamontowany był piecyk gazowy.

Reklamy

 

Do wypadku doszło dzisiaj w nocy, w gminie Stanin. Łukowscy policjanci zostali zawiadomieni o odnalezieniu nieprzytomnej 12-latki. Dziewczynka kąpała się w łazience, w której zamontowany był piecyk gazowy.

Jej rodzice, zaniepokojeni dłuższa nieobecnością córki, otworzyli drzwi i znaleźli nieprzytomną 12-latkę. Udzielając jej pierwszej pomocy, wezwali karetkę pogotowia, której załoga zaopiekowała się dziewczynką i przetransportowała ją do szpitala. Na szczęście, tam dziewczynka odzyskała przytomność. Przewieziono ją do specjalistycznej placówki medycznej.

Reklamy

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci dowiedzieli się od ratowników medycznych, że w momencie przyjazdu do domu 12-latki, ich czujniki czadu zasygnalizowały podwyższony poziom tlenku węgla. Teraz ustalą szczegóły zdarzenia, sprawdzą między innymi sprawność piecyka gazowego i drożność przewodów wentylacyjnych.

 

info i fot. KWP Lublin

 


 

Zobacz też:

REGION – Tragiczny wypadek. Zginął motocyklista

REGION – Śmiertelne potrącenie pieszego na DK-74