13-latkowie zdemolowali przedszkole

Zdemolowane przedszkole, zniszczony laptop i wybita szyba w markecie – to bilans sobotnich „występów” trzech 13-latków z Białej Podlaskiej. Pracownicy przedszkola całą niedzielę sprzątali swoja placówkę, w której m.in. rozpylono gaśnice proszkowe, aby przygotować ją na przyjęcie dzieci w poniedziałek.

Reklamy

W sobotę w godzinach wieczornych dozorca ujawnił włamanie do przedszkola przy ul. Kazimierza Jagiellończyka w Białej Podlaskiej. Sprawcy wyłamali zamki w drzwiach do budynku, z którego po zdemolowaniu kilku pomieszczeń, dokonali kradzieży laptopa o wartości 2 000 zł. Wandale połamali dwoje drzwi wewnętrznych, potłukli szklane obrazy wiszące w części pomieszczeń na ścianach, pozrzucali kwiaty z parapetów, a także zerwali ze ściany 2 gaśnice, rozpylając po większości pomieszczeń proszek gaśniczy. W momencie przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie nie ustalono wartości strat powstałych w wyniku uszkodzenia mienia.

Kilka godzin po zgłoszeniu przestępstwa policjanci bialskiej prewencji zatrzymali sprawców tego czynu, którymi okazali się trzej 13-latkowie z Białej Podlaskiej. Wszyscy już wielokrotnie byli notowani za czyny karalne przeciwko mieniu. Nieletni wskazali w trakcie czynności miejsce porzucenia skradzionego laptopa, którego zniszczyli i wyrzucili do kontenera na śmieci ponieważ nie potrafili go uruchomić.

Ponadto mundurowi ustalili, że ci sami nieletni uszkodzili również tego wieczoru dwuwarstwową szybę zewnętrzną w drzwiach wyjścia awaryjnego marketu spożywczego powodując straty w wysokości ok. 700 zł.

Wkrótce materiały obu postępowań trafią do Sądu Rodzinnego, który zajmie się odpowiedzialnością nieletnich sprawców.

 

źródło: KWP Lublin (J.J.)