15-latek wiózł mamę i jej znajomego

Za udostępnienie pojazdu nieletniemu będzie odpowiadać przed sądem karnym 33-letnia mieszkanka gm. Piaski. Kobieta wraz ze swoim znajomym podróżowała mazdą, za kierownicą której siedział jej 15-letni syn. Osobówka, będąca jej własnością nie posiadała obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych.

Reklamy

 

Wczoraj, ok. godz. 16.00 piaseccy policjanci w miejscowości Siedliszczki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda, za kierownicą którego siedziało dziecko.

15-letni mieszkaniec gm. Piaski, kierując autem, nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Towarzyszami podróży chłopca była jego matka – właścicielka pojazdu oraz jej znajomy.

Reklamy

Dodatkowo, jak się okazało pojazd, którym kierował nieletni nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych. Dorośli tłumaczyli policjantom, że chcieli aby 15-latek nauczył się jeździć.

Całość dokumentacji trafi do decyzji sądu karnego i sądu rodzinnego, który zdecyduje o konsekwencjach wobec 15-latka oraz jego 33-letniej matki, właścicielki pojazdu.źródło i fot. KWP Lublin