22 lipca 2024

16 zarzutów kradzieży. Odpowiedzą za włamania do samochodów

16 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów postawili policjanci dwóm mieszkańcom Puław. Jeden z nich już odsiaduje karę pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Drugi z zatrzymanych, 22 latek trafi dziś przed oblicze Prokuratora. Pokrzywdzeni wycenili straty na blisko 6500 złotych.

Reklamy

Od stycznia do września jeszcze w 2012 roku puławscy policjanci odnotowali kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie miasta. Ginęły radia samochodowe, radia CB, wyposażenie pojazdu. Pokrzywdzeni wycenili starty na kwotę blisko 6500 złotych.

Praca operacyjna puławskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania w miniony wtorek 22 latka. Do chwili obecnej mężczyzna przyznał się do 16 kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dokonywał ich wspólnie ze swoim 23 letnim kompanem. Jak powiedział policjantom do kradzieży dochodziło zazwyczaj po  zakrapianych imprezach. Łupy odsprzedawali innym osobom.  Kradzieże skończyły się kiedy „wspólnik” zatrzymanego trafił do Zakładu Karnego za inne przestępstwa .

Reklamy

Sprawa jest rozwojowa.   Za kradzież  z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 lat.

 

źródło: KWP Lublin (MK)

Reklamy