6 grudnia 2023

17-latek strzelał do zwierząt z kuszy, a w domu miał narkotyki (ZDJĘCIA)

17-latek podejrzany jest o to, że strzelając z kuszy pozbawił życia lisa oraz usiłował zabić inne zwierzę. W jego mieszkaniu ujawniono ponad 800 gramów suszu ziela konopi.

Reklamy

W połowie marca policjanci z Wisznic otrzymali zgłoszenie o zranieniu kota. Nieznany sprawca strzelił do niego prawdopodobnie z łuku, a strzała pozostała w ciele czworonoga. Dzięki szybkiej pomocy zwierzę przeżyło.

Funkcjonariusze ustalili personalia 17-latka z powiatu bialskiego podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Z ustaleń wynikało, że młodzieniec może posiadać również znaczne ilości narkotyków.

Reklamy

W trakcie przeszukania jego domu, zabezpieczono ponad 800 gramów suszu konopi oraz kuszę i strzały odpowiadające wyjętej z ciała rannego zwierzęcia. 17-latek został zatrzymany.

Młodzieniec podejrzany jest również o uśmiercenie lisa, do którego strzelił z kuszy. Przed zdarzeniem zwierzę miało wejść na posesję zamieszkiwaną przez nastolatka.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec młodzieńca tymczasowy areszt. 17-latek odpowiadał będzie za uprawę konopi i wytwarzanie znacznej ilości narkotyków oraz przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

­

(info i fot. KMP Biała Podlaska)


Zobacz też:

Werbkowice: Wypił tylko parę piw i wino… Ciągnikiem na „podwójnym gazie” i na zakazie

Werbkowice: Wypił tylko parę piw i wino… Ciągnikiem na „podwójnym gazie” i na zakazie