18 wypadków, w tym cztery ze skutkiem śmiertelnym. Podsumowanie majowego weekendu na drogach Lubelszczyzny

Na lubelskich drogach podczas majowego długiego weekendu doszło do 18 wypadków, w tym czterech ze skutkiem śmiertelnym. Obrażenia w tych wypadkach odniosło 28 osób. Na drogach naszego województwa odnotowaliśmy także 308 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 92 nietrzeźwych kierowców.

Reklamy

 

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Policjanci kontrolowali m.in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących.

Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem, od piątku na Lubelszczyźnie doszło do 18 wypadków, w tym czterech ze skutkiem śmiertelnym. Obrażenia w tych wypadkach odniosło 28 osób. Na drogach naszego województwa odnotowano także 308 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 92 nietrzeźwych kierowców.

Reklamy

Podczas ubiegłorocznej majówki doszło do 20 wypadków, w których śmierć odniosły dwie osoby, a 20 odniosło obrażenia. Zatrzymanych zostało 108 nietrzeźwych kierujących.

 

źródło: KWP Lublin