21 kwietnia 2024

19-latek w BMW zajechał drogę. Zginął motocyklista. Był policjantem [ZDJĘCIA]

Motocyklista kierujący Suzuki zderzył się z 19-letnim kierującym BMW, który prawdopodobnie zajechał mu drogę. W wyniku poniesionych obrażeń 44-letni oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku zmarł w szpitalu.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj, około godziny 17 na ulicy Kraśnickiej w Stróży, koło Kraśnika.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierujący pojazdem osobowym prawdopodobnie zajechał drogę motocykliście doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

Pomimo przeprowadzonej reanimacji, 44-letni motocyklista zmarł w szpitalu. Kierujący BMW, mieszkaniec gminy Kraśnik, był trzeźwy. Została od mężczyzny pobrana krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został zatrzymany – relacjonuje tragiczne wydarzenia młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej Policji.

Czytaj: Dachowanie 33-latki z 7-letnim dzieckiem koło Miączyna [ZDJĘCIA]

Na miejscu policjanci przeprowadzili czynności dochodzeniowo – śledcze pod nadzorem prokuratora oraz przy udziale biegłego z zakresu wypadków drogowych.

– Kierującym motocyklem był oficerem dyżurnym w stopniu komisarza Polskiej Policji z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Poruszał się motocyklem w czasie wolnym od służby. Miał 44 lata życia i 23 lata służby.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, w imieniu kierownictwa oraz policjantów i pracowników lubelskiego garnizonu Policji składa rodzinie oraz bliskim kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia – dodaje mł. asp. Małgorzata Skowrońska.

Ustalane są wszelkie okoliczności zdarzenia.

Zobacz też:

18-latka wyprzedzała po prawej stronie. Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KWP Lublin