21-latek w dwa dni uzbierał 29 punktów

Policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW, który popełniając szereg wykroczeń „zapracował” na 2200 złotych mandatu i 21 punktów karnych.

Reklamy

We wtorek, policjanci z puławskiej drogówki, na drodze z Piotrowic do Nałęczowa, zatrzymali 21-letniego kierowcę samochodu marki BMW, który popełniwszy szereg wykroczeń w ruchu drogowym, zasłużył na trzy mandaty i 21 punktów karnych.

21-latek najpierw na podwójnej linii ciągłej wyprzedził sznur samochodów, później przejechał na czerwonym świetle w miejscu, gdzie ruch jest regulowany wahadłowo sygnalizacją świetlną. Dodatkowo, kolejny samochód wyprzedził na przejściu dla pieszych.

Reklamy

Policjanci nałożyli na mieszkańca gminy Nałęczów 3 mandaty karne w łącznej wysokości 2200 złotych, a jego konto obciążono 21 punktami karnymi. Młody kierowca tłumaczył się pośpiechem gdyż musiał odwieźć dwoje, podróżujących z nim znajomych.

Ponadto okazało się, że poprzedniego dnia w Radomiu 21-latek otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych i 8 punktów karnych. Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną liczbę 24 punktów i zostanie skierowany na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje. Jeśli go nie zda, straci uprawnienia i będzie musiał ponownie odbyć kurs nauki jazdy.

­

(źródło i fot. Policja Lubelska / KMP Puławy)


Zobacz też:

Ksiądz stracił 40 tys. złotych, mógł stracić ponad 300 tys.

Ksiądz stracił 40 tys. złotych, mógł stracić ponad 300 tys.