22 zarzuty za kradzieże z włamaniem

Policjanci z Lubartowa i Łęcznej przedstawili 22 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem czterem mężczyznom w wieku od 18 do 21 lat. Od października ubr. w różnych konfiguracjach osobowych dokonywali kradzieży oleju napędowego, pojemników plastikowych na paliwo, urządzeń elektrycznych, sprzętu do połowu ryb, oraz części do maszyn rolniczych. Grupa działała na terenie powiatu lubartowskiego i łęczyńskiego.

Reklamy

W powiecie lubartowskim do  zdarzeń dochodziło od października ubiegłego roku. Z kolei na terenie powiatu łęczyńskiego pierwsze zgłoszenia o kradzieżach policjanci otrzymali w lutym. Sprawcy kradli głównie olej napędowy z zaparkowanych koparek, spychaczy, ciągników rolniczych i pomieszczeń gospodarczych. Łupem sprawców padały także urządzenia elektryczne, sprzęt do połowu ryb oraz części do maszyn rolniczych. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych to około 28 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się lubartowscy i łęczyńscy policjanci. Przez cały czas trwania postępowania, kryminalni na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonych sprawach informacje. Na podstawie swoich ustaleń wytypowali sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gm. Ostrów Lubelski w wieku 20 i 21 lat, mieszkaniec gm. Serniki w wieku 19 lat, a także 19 – letni mieszkaniec gm. Ludwin.

Jak ustalili policjanci złodzieje w różnych konfiguracjach dokonywali kradzieży i kradzieży z włamaniem. Łącznie funkcjonariusze udowodnili im 22 przestępstwa, których dokonali na terenie powiatu łęczyńskiego i lubartowskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

W środę wobec 20 – letniego mieszkańca gm. Ostrów Lubelski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Następnego dnia decyzją sądu do aresztu trafił jego 21 – letni wspólnik również z gm. Ostrów Lubelski.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (MM)