25-letni Tulipan zdobywał zaufanie kobiet i wyłudzał od nich pieniądze

Świdniccy policjanci zatrzymali 25-letni mieszkańca gm. Chełm. Mężczyzna podejrzewany jest o oszukanie pięciu kobiet i wyłudzenie od nich ok. 15 tys. złotych. 25 latek poznawał kobiety na portalach internetowych, zyskiwał ich zaufanie i nawiązywał bliższą znajomość. By podnieść swoją atrakcyjność podawał się za funkcjonariusza CBŚP.

Reklamy

 

Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 25-letni mieszkaniec gm. Chełm. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie szeregu oszustw. Jak ustalili dotychczas świdniccy kryminalni 25-latek na przełomie 2014 i 2015 roku na portalach społecznościowych poznawał kobiety.

Szybko znajomość ze świata wirtualnego przeradzała się w bardziej przyjacielskie relacje damsko – męskie. Młody mężczyzna zyskiwał  ich zaufanie. By podnieść swoją atrakcyjność podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Po pewnym czasie znajomości prosił swoje znajome o pomoc. Kobiety dawały wiarę opowieściom m. in. o pilnej potrzebie zakupu pojazdu i braku gotówki.

Na obecnym etapie prowadzonych czynności policjanci ustalili pięć pokrzywdzonych kobiet. To mieszkanki Świdnika oraz Lublina. Mężczyzna wyłudził od nich łącznie ok. 15 tysięcy złotych. Ponadto 25 latek dopuścił się również kradzieży biżuterii i srebrnej zastawy stołowej.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci ujawnili fałszywą odznakę policyjną, atrapę broni oraz częściowe umundurowanie. Te mundurowe atrybuty miały uwiarygadniać jego zawodową karierę.

Czynności w tej sprawie trwają. 25-latek dzisiaj zostanie doprowadzony na przesłuchanie do świdnickiej prokuratury. Policjanci ustalając okoliczności działania oszusta, sprawdzają czy w podobny sposób nie oszukał on również innych kobiet. Osoby, które spotkały się z tego tupu sytuacją lub też mają informację w tej sprawie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdniku – tel. kont. 81 749-42-10 lub 997.źródło i fot. KWP Lublin