27-latek utonął w zalewie

27 letni mieszkaniec gm. Poniatowa utonął w zalewie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mężczyzna nad ranem wraz ze znajomymi wracał z grilla. To koledzy 27 lata zdołali wyciągnąć go z wody na brzeg. Mimo prowadzonej reanimacji nie udało się go uratować. Od początku roku to już 11 ofiara wody na Lubelszczyźnie.

Reklamy

 

Zgłoszenie dostaliśmy dzisiaj przed godz. 5: 00 z pogotowia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 27 letni mieszkaniec gm. Poniatowa wraz ze znajomymi wracał z grilla. Kiedy młodzi ludzie  znajdowali się  przy zalewie  miejskim przy ul. Słonecznej   27 latek postanowił się wykąpać. Mężczyzna wszedł do wody,  dopłynął do wysokości boi i zniknął pod powierzchnią . To znajomi mężczyzny ruszyli mu z pomocą. Udało się im wydostać go na brzeg. Niestety prowadzona na miejscu,  bardzo długa reanimacja nie przyniosła rezultatu. 27 latek zmarł.

Od początku roku to już 11 przypadek utonięcia na Lubelszczyźnie. Od maja odnotowaliśmy 5 takich zgonów. Przed nam kolejny ciepły i słoneczny weekend zadbajmy o bezpieczeństwo nad wodą.

 

Po raz kolejny przypominamy!

-Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu.

-Nie wchodźmy do wody także nadmiernie rozgrzani słońcem.

-Zwracajmy szczególna uwagę na dzieci. Nie pozostawiajmy ich bez opieki. Pamiętajmy, że bardzo często nie zdają sobie one sprawy z istniejących zagrożeń. Pozostawione bez nadzoru bawią się na brzegu – w takiej sytuacji o tragedię nie trudno.

-Nie skaczmy na „główkę” do wody o niezbadanym dnie. Taki skok może skończyć się trwałym kalectwem

-Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie umieją pływać są we właściwy sposób zabezpieczone – mają na sobie specjalne kamizelki.

 

 

źródło: KWP Lublin