3-latek wypadł z I piętra. Rodzice byli nietrzeźwi

W Lublinie trójką nieletnich dzieci opiekowali się pijani rodzice. Najmłodsze z nich wypadło z okna na pierwszym piętrze.

Reklamy

W sobotę około godz. 20:20 policja została poinformowana, że na jednej z lubelskich ulic, z okna mieszkania na I piętrze wypadło małe dziecko.

3- letni chłopiec został zabrany do szpitala. W mieszkaniu poza 3-latkiem, który wypadł przez okno przebywała jeszcze dwójka nieletnich dzieci w wieku 6 i 11-lat.  Byli w nim również opiekujący się nimi nietrzeźwi rodzice. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 33-letniego ojca był ponad promil, a  matka miała prawie 1,5 promila alkoholu.

Reklamy

Z relacji matki wynikało, że wyszła z domu na chwilę aby zapalić papierosa, a ojciec spał po pracy. Wtedy to właśnie 3-latek  sam wszedł na parapet i otworzył uchylone okno.

Jak się później okazało 3-latkowi nic poważnego się nie stało. Upadł na miękkie podłoże. Pozostała dwójka dzieci trafiła pod opiekę trzeźwego członka rodziny.

Mundurowi ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia i przypominają, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Kodeks karny za takie postępowanie przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. O interwencji powiadomiony zostanie Sąd Rodzinny i Nieletnich.