3 Maja w Uchaniach

HrubieszówMircze

Reklamy

Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach informuje, że w dniu 3 maja 2009r. zorganizowane zostały w naszej gminie uroczyste obchody 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W miejscowym kościele parafialnym p.w. NMP odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował proboszcz ks. kanonik Kazimierz Stelmaszczuk. Mszę uświetniały delegacje z pocztami sztandarowymi oraz Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach, która pracuje pod kierownictwem Pana Jana Rybczyńskiego.

W dalszej kolejności w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez pracowników Ośrodka w oparciu o amatorski ruch artystyczny w następującym porządku:
– scenka teatralna pt. „Pierwszy rozbiór Polski” w wykonaniu młodzieży z koła teatralnego,
– „Nadzwyczajna konferencja prasowa z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim” w wykonaniu członków Klubu Seniora „Wrzos”,
– koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu Zespołu Ludowego „Staszicowiacy”, który działa przy Wiejskim Domu Kultury w Jarosławcu,
– koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu młodzieży z koła muzycznego,
– koncert współczesnej piosenki wojskowej pt. „Tak jak wojsko nikt nie śpiewa” w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego „Nadzieja”,

Przez udział w uroczystych obchodach 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pokazujemy, że świadomi własnej, narodowej tożsamości potrafimy to dzieło poprzednich pokoleń Polaków szanować i cenić. Stanowi ono naszą chlubną tradycję, do której zawsze będziemy nawiązywać.

Zadanie współfinansowane było w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, Program Integracji Społecznej.

tekst i foto
UG Uchanie

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009