3 miliony umówionych wizyt – sukces nowej usługi KAS

3 mln wizyt umówiono do tej pory w całej Polsce za pomocą usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. W województwie lubelskim skorzystało z niej 201309 podatników.

Reklamy

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” została wprowadzona w listopadzie 2020 r. Głównym celem usługi jest poprawienie komfortu załatwiania spraw, a podczas pandemii było nim także zwiększenie bezpieczeństwa klientów i pracowników.

Liczba umówionych wizyt przekroczyła właśnie 3 mln, kiedy to w poniedziałek 21 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Nowym Sączu o godzinie 9.30 odbyła się wizyta z takim właśnie numerem. Sprawa, którą załatwiał „jubileuszowy” podatnik dotyczyła podatków majątkowych, a konkretnie opodatkowania umowy kupna-sprzedaży

 W województwie lubelskim zarezerwowano do tej pory 201309 wizyt w urzędach skarbowych. Ze statystyk usługi wynika, że średni ogólny czas obsługi podatnika podczas umówionych wizyt wynosi jedynie 13 minut, a najczęstszym powodem rezerwacji jest uzyskanie zaświadczenia lub załatwienie spraw związanych z podatkami majątkowymi.

Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, na podatki.gov.pl lub telefonicznie. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wystarczy wskazać konkretny urząd w którym chcemy załatwić sprawę, następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.

Nie ma potrzeby umawiania wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru). Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące składanego dokumentu – umów wizytę na podatki.gov.pl.

(info: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, fot. arch. lubiehrubie)


Zobacz też:

Zdemolowany ciągnik i bmw w polu – ZDJĘCIA

Zdemolowany ciągnik i bmw w polu – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie